Text Size
środa 21 luty 2018

Możesz nam pomóc, wpłacając darowizny
na cele statutowe Stowarzyszenia Ostoja

Bank: PKO BP S.A. Oddział IV Wrocław
konto: 29 1020 5242 0000 2702 0151 3381

Warsztat Terapii Zajęciowej - Wrocław

wtz-litomska

Warsztat Terapii Zajęciowej
ul. Litomska 10,
53-641 Wrocław
tel./fax 71/354-44-39

Kierownik
Robert Wieczorek
tel. 509 305 502
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastępca kierownika

Aleksandra Jóźwiak
tel. 507 106 134
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytaj więcej...

Procedura przyjęcia do placówki

Każda dorosła osoba niepełnosprawna, po skończonym obowiązku edukacji może zostać uczestnikiem zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej (WTZ). Jedynym warunkiem jaki musi spełnić jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz wypełnienie wniosku o przyjęcie do WTZ. Uczestnikami WTZ mogą być osoby dorosłe z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, które chcą podjąć proces aktywizacji społecznej i zawodowej.

Pracowania Manufaktury

Nasze motto to: "Zrób coś z niczego"
Tworzymy rękodzieło artystyczne, uczymy się nadawać nowe znaczenie rzeczom pozornie już niepotrzebnym.

Czytaj więcej...

Pracownia Umiejętności Osobistych

Celem tej pracowni jest nauka samoobsługi w życiu codziennym i wyrobienie nawyku dbania o higienę osobistą.

Czytaj więcej...

Pracownia Rzemieślnicza

Jeden z uczestników tak opowiada o pracowni: ?W pracowni rzemieślniczej uczymy się jak zrobić z drewna karmnik, ramki, stoły i inne drobne meble. Uczymy się ciąć drewno, przybijać gwoździe. Czasami odnawiamy i czyścimy stare meble".

Czytaj więcej...

Pracownia Ogrodnicza

Celem pracowni jest kształtowanie właściwej postawy zawodowej i odpowiedzialności. Uczestnicy uczą się planowania pracy, schematów zachowań, zarówno w WTZ jak i na konkretnych stanowiskach zawodowych, a także dbałości o estetykę i jakość wykonywanych zadań.

Czytaj więcej...

Pracownia Porządkowa

Ania (uczestniczka zajęć): ?Codziennie kontrolujemy czystość ośrodka WTZ Litomska. Każdego dnia inna osoba ma dyżur (w ustalonym dniu tygodnia). Taka osoba sprawdza w WC: czy jest czysto, czy jest papier, mydło i ręczniki. Poznajemy także zasady BHP".

Czytaj więcej...

Pracownia Przygotowania Zawodowego

Pracownia przygotowania zawodowego pomoże Ci:

  • Odkryć Twoje mocne i słabe strony
  • Wzmocnić wiarę we własne siły i możliwości
  • Sprecyzować Twoje preferencje, umiejętności i ograniczenia
  • Czytaj więcej...

Pracownia Gospodarstwa Domowego

Celem działań pracowni jest wzmacnianie umiejętności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego a przez to maksymalne usamodzielnianie.

Czytaj więcej...

Pracownia Muzykoterapii

Pracownia Muzyczna liczy pięciu uczestników, a zajęcia mają charakter grupowy i indywidualny. Zajęcia realizowane są w godz. 8:00 ? 15:00 a czas pobytu uczestnika w pracowni wynosi 1 miesiąc, (z możliwością przedłużenia o kolejny). Choć praca nakierowana jest na grupę to zajęcia prowadzone są z uwzględnieniem programów indywidualnych i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestnika. 

Czytaj więcej...

Pracownia Poligraficzno-Komputerowa

Celem głównym pracowni jest poznanie urządzeń poligraficznych i komputerowych, przyswajanie umiejętności ich obsługi oraz wykorzystanie tych narzędzi do realizacji konkretnych zadań.

Czytaj więcej...

Pracownia Digitalizacji

Celem głównym digitalizacji jest przetwarzanie obiektów z formy analogowej na elektroniczną. Ma to uchronić dane obiekty przed zniszczeniem lub archiwizować informacje, które są przechowywane w dużych ilościach w teczkach czy segregatorach.

Czytaj więcej...

Pracownia Fotograficzna

Głównym celem pracowni fotograficznej jest nie tyle sama nauka obsługi aparatu co wzbudzanie, zachęcanie do kreatywności, innego sposobu postrzegania świata i uwiecznianie go na zdjęciach. Tutaj uczestnicy mają zarówno swobodę w tworzeniu swoich własnych projektów, jak i dokumentując wydarzenia i wyjazdy, które organizuje Stowarzyszenie Ostoja.

Czytaj więcej...

Pracownia Ceramiczna

Ola (uczestniczka zajęć): "W tej pracowni lepimy z gliny, lepimy różne rzeczy, np. świeczniki, miski, figurki. Później terapeuta je wypala w piecu i już jest ładne. Czasami tez w glinę wlepiamy szkiełka".

Czytaj więcej...

Pracownia Arteterapii

? ...CHIWLE... ULOTNE CHWILE JAK MOTYLE..."

Pracownia arteterapii jest przeznaczona dla osób z pasją tworzenia. Nie jest konieczny wielki talent. Konieczne są chęci. Tutaj, podobnie jak w innych pracowniach uczestnicy rozwijają takie cechy jak cierpliwość, kreatywność, pracowitość.

Czytaj więcej...

REHABILITACJA - pracownia/ sala gimnastyczna/ kuźnia dobrej kondycji

Nasze motto: "Dobra kondycja nigdy nie jest zła"
Staramy się, aby wysiłek przynosił efekty i satysfakcję, a nasi uczestnicy wychodzili na rynek pracy przygotowani psychofizycznie.

Czytaj więcej...

Twój 1% dla Ostoi

Możesz pomóc

Możesz nam pomóc!!!
wpłacając darowizny na cele statutowe Stowarzyszenia Ostoja
Bank: PKO BP S.A. Oddział IV Wrocław
29 1020 5242 0000 2702 0151 3381

Przekaż nam 1%

1% dla OPP

Liczby mówią same

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Wspierają nas

Radio Taxi Serc
dekoral
amrest

wall st
Green House
Fabryka św. Mikołaja