Marcin Dąbrowski artysta codzienności WTZ Ostoja WrocławJednym słowem Artysta Dnia Codziennego. Człowiek o wielu zainteresowaniach i pasjach. Na co dzień tworzy w Warsztacie Terapii Zajęciowej Ostoja we Wrocławiu. Dzisiaj skoncentrujemy się na jego twórczości malarskiej. Dotychczas miał dwie wystawy w Centrum Kultury Zachód i Centrum Kulturalno Bibliotecznym Fama. Obrazy, które tworzy Marcin powstały w pracowni Arteterapii pod kierunkiem Marty Hajdrych i Magdaleny Faron. Ulubioną techniką Twórcy jest malarstwo akrylowe.

Przyglądając się Marcinowi podczas procesu twórczego można odnieść wrażenie, że uczestniczy się w spektaklu performatywnym, w którym nic nie jest przypadkowe. 

W wielkim skupieniu wyciska farby na paletę przygląda się im dokładnie, po czym z wielka pieczołowitością miesza kolory aby uzyskać właśnie ten najwłaściwszy.

Kiedy jest już pewien, nabiera farbę na pędzel aby w końcu umieścić ją na płótnie, każdy ruch pędzla jest dokładnie przemyślany i nic nie jest tu przypadkowe.

Nieraz stworzenie jednego obrazu zajmuje miesiąc czasu. Niesamowite wyczucie koloru i bardzo subiektywne uchwycenie charakteru formy sprawiają iż każdy z nich przedstawia inną historię.

Zapytany kiedyś o czym opowiadają jego obrazy bez namysłu odpowiedział, że są to opowieści o ludziach i wskazując na jedną na jedną z nich stwierdził: "Bo tutaj jest człowiek taki sam jak ja".

Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z nich ;)

images/AC/AC_MD_01d.jpgimages/AC/AC_MD_02d.jpgimages/AC/AC_MD_03d.jpgimages/AC/AC_MD_04d.jpgimages/AC/AC_MD_05d.jpgimages/AC/AC_MD_06d.jpgimages/AC/AC_MD_07d.jpgimages/AC/AC_MD_08d.jpgimages/AC/AC_MD_09d.jpgimages/AC/AC_MD_10d.jpgimages/AC/AC_MD_11d.jpgimages/AC/AC_MD_12d.jpgimages/AC/AC_MD_13d.jpg

Wesprzyj nas

Zbiórka na wkład własny

zrzutka wkład własny trenerzy Ostoja

LINK DO ZRZUTKI
Liczymy na Was

Artyści/stki Codzienności

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Czym jest MPD

Czym jest MPD?

Autyzm - co to znaczy?

Autyzm - co to znaczy?