Text Size

Artyści/stki Codzienności

Prezentujemy Państwu nowy cykl na naszej stronie "Artyści/stki Codzienności". Co jakiś czas będziemy zapraszać Państwa na spotkanie z naszymi ostojowymi Artystkami i Artystami.

Skąd taka nazwa? Marta Hajdrych, nasza arteterapeutka mówi: "Obraz jest efektem, powstaje tu i teraz. Ważne jest co się dzieje wokoło, jak powstaje praca artystyczna, w jakich okolicznościach i w jakich emocjach. Wszystko dzieje się w codzienności. Stąd taka nazwa".

Prezentowane Twórcy i Twórczynie działają na codzień w Warsztacie Terapii Zajęciowej we Wrocławiu oraz w Centrum Treapeutyczno-Rehabilitacyjnym.

Agata Barciak

Agata Barciak artysta codzienności CTR Ostoja Wrocław

Artystka tworzy w Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnym przy ul. Litomskiej 10 we Wrocławiu.

Jej Ulubioną techniką jest haft diamentowy. Kolorowe diamenciki, koralik po koraliku zapełniają plansze z wybranym wzorem, numerek po numerku. I tak powstają barwne historie, które są tworzone z pieczołowitą starannością. Tu każdy koralik wielkości jednego milimetra jest istotny, gdyby nawet zabrakło jednego, cała wcześniejsza praca poświęcona do tej pory nie miałaby znaczenia. Wszystko musi się zgadzać.

Czytaj więcej...

Dorota Kwiatkowska

Dorota Kwiatkowska artystka codzienności WTZ Ostoja WrocławOd wielu lat tworzy w pracowni Arteterapii w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Ostoja” przy ul. Litomskiej 10 we Wrocławiu.

Ulubionym tematem autorki są zwierzęta. Rysuje Je w niezwykłym, wręcz mantrycznym skupieniu. W zależności od punktu widzenia twórczyni (mam tu na myśli dosłowność tego określenia) na białych brystolach pojawiają się stosunkowo niewielkie zwierzęta na tle ogromnej przestrzeni, które często są odcięte od siebie tylko czarnym konturem. Niekiedy na pierwszy plan przebija się figuratywność a niekiedy tylko symboliczność przechodząca w abstrakcję.

Czytaj więcej...

Jan Kot

Jan Kot artysta codzienności CTR Ostoja Wrocław, fot. Krzysztof Puchyra

Z zawodu stolarz, życiowo człowiek renesansu o wielu zainteresowaniach i talentach.

Od 16 lat pracuje jako adept teatralny w Teatrze imienia Renaty Jasińskiej, Teatrze Arka), ma na swoim koncie 29 premier spektakli teatralnych.

Jedną z jego wielu pasji jest malarstwo. Tworzy zarówno podczas zajęć w Centrum Terapeutyczno Rehabilitacyjnym Ostoja przy ul. Litomskiej 10 we Wrocławiu w pracowni arteterapii, jak i w miejscu zamieszkania w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej.

Czytaj więcej...

Marcin Dąbrowski

Marcin Dąbrowski artysta codzienności WTZ Ostoja WrocławJednym słowem Artysta Dnia Codziennego. Człowiek o wielu zainteresowaniach i pasjach. Na co dzień tworzy w Warsztacie Terapii Zajęciowej Ostoja we Wrocławiu. Dzisiaj skoncentrujemy się na jego twórczości malarskiej. Dotychczas miał dwie wystawy w Centrum Kultury Zachód i Centrum Kulturalno Bibliotecznym Fama. Obrazy, które tworzy Marcin powstały w pracowni Arteterapii pod kierunkiem Marty Hajdrych i Magdaleny Faron. Ulubioną techniką Twórcy jest malarstwo akrylowe.

Czytaj więcej...

Artyści/stki Codzienności

Przyłącz się do nas

Wesprzyj nas

Bezpieczne WTZ

projekt oynakowanie COVID Ostoja Wrocław

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Czym jest MPD

Czym jest MPD?

Autyzm - co to znaczy?

Autyzm - co to znaczy?