Pracownia arteterapii jest przestrzenią, która w załozeniu ma być przyjazna dla wszystkich osób, które się w niej pojawiają. W pracowni tworzą niezwykli, choć tak zwyczajni ludzie „Artyści Codzienności”, którzy są niezwykle wrażliwi, otwarci na sztukę i proces twórczy w jednej z najważniejszych dziedzin, mianowicie: sztuce dnia powszedniego, która powstaje bez cenzury ego, ufnej i spontanicznej.

Terapeutki podczas zajęć proponują różnorodne techniki plastyczne aby finalnie uczestnik miał możliwość do ekspresji plastycznej, która jest optymalnie dostosowana do jego indywidualnych predyspozycji i możliwości.

Głównym założeniem pobytu w pracowni jest wyciszenie i skupienie uwagi. Tutaj, podobnie jak w innych pracowniach uczestnicy rozwijają takie cechy jak cierpliwość, kreatywność i pracowitość.

Część prac jest wynikiem fantazji i interpretacji rzeczywistości uczestników pracowni, a niektóre inspirowane są twórczością wielkich mistrzów malarstwa.

Świat kolorów pomaga nam w codziennym życiu, odkrywania nowych horyzontów oraz piękna otaczającego świata. Tworzyć obrazy można na wiele sposobów a za ich pomocą można opowiedzieć każdą historię

images/wtz_arte2021_foto1.jpgimages/wtz_arte2021_foto2.jpgimages/wtz_arte2021_foto3.jpgimages/wtz_arte2021_foto4.jpg
images/wtz_arte2021_1.jpgimages/wtz_arte2021_2.jpgimages/wtz_arte2021_3.jpgimages/wtz_arte2021_4.jpgimages/wtz_arte2021_5.jpg

(fot. własne)

Wesprzyj nas

Zbiórka na wkład własny

zrzutka wkład własny trenerzy Ostoja

LINK DO ZRZUTKI
Liczymy na Was

Artyści/stki Codzienności

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Czym jest MPD

Czym jest MPD?

Autyzm - co to znaczy?

Autyzm - co to znaczy?

Prezentacja WTZ

WTZ Ostoja Wrocław