-->

Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ)

Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ)
Stowarzyszenia Ostoja

ul. Litomska 10,
53-641 Wrocław
tel. 71/354-44-39

Kierownik
Robert Wieczorek
tel. 509 305 502
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastępca kierownika

Aleksandra Jóźwiak
tel. 507 106 134
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytaj więcej...

Procedura przyjęcia do placówki

Każda dorosła osoba niepełnosprawna, po skończonym obowiązku edukacji może zostać uczestnikiem zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej (WTZ).

Jedynym warunkiem jaki musi spełnić jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do Warsztatu Terapii Zajęciowej, wypełnienie wniosku o przyjęcie do WTZ oraz ankiety informacyjnej.

Uczestnikami WTZ mogą być osoby dorosłe z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, które chcą podjąć proces aktywizacji społecznej i zawodowej.

Pracownia Arteterapii

Pracownia arteterapii jest przestrzenią, która w załozeniu ma być przyjazna dla wszystkich osób, które się w niej pojawiają. W pracowni tworzą niezwykli, choć tak zwyczajni ludzie „Artyści Codzienności”, którzy są niezwykle wrażliwi, otwarci na sztukę i proces twórczy w jednej z najważniejszych dziedzin, mianowicie: sztuce dnia powszedniego, która powstaje bez cenzury ego, ufnej i spontanicznej.

Czytaj więcej...

Pracownia Ceramiczna

Jak powstaje ceramika? Do tego potrzebna jest glina i piec oraz chęci i wyobraźnia naszych terapeutów i uczestników. Tak powstają nasze „małe” arcydzieła.

Czytaj więcej...

Pracownia Fotograficzna

Głównym celem pracowni fotograficznej jest tyle nauka obsługi aparatu fotograficznego czy wykonywania zdjęć co wzbudzanie, zachęcanie do kreatywności, innego postrzegania świata poprzez pracę z szeroko rozumianym obrazem fotograficznym.

Czytaj więcej...

Pracownia Gospodarstwa Domowego

W pracowni Gospodarstwa Domowego praca dzieli się na:

Czytaj więcej...

Pracownia Komputerowo-Digitalizacyjna

Głównym celem pracowni komputerowo-digitalizacyjnej jest poznanie oraz zdobycie umiejętności posługiwania się urządzeniami i programami komputerowymi i digitalizacyjnymi.

Czytaj więcej...

Pracowania Manufaktury

Motto pracowni to : "Działajmy i róbmy coś, nawet z niczego".

W Manufakturze tworzymy rękodzieło artystyczne, uczymy się nadawać nowe znaczenie rzeczom pozornie niepotrzebnym, zgodnie z mottem pracowni i w myśl idei "zero waste" dla ekologii i świata.

Czytaj więcej...

Pracownia Muzykoterapii

Pracownia muzyczna liczy pięciu uczestników. Zajęcia nakierowane są na „wolne” zadania i ćwiczenia motywacyjno-relaksacyjno-uwrażliwiające z szeroko pojętym dźwiękiem/głosem z wykorzystaniem podstawach elementów dzieła muzycznego tj. rytm, melodia, tempo, dynamika itp.

Czytaj więcej...

Pracownia Ogrodniczo-Wikliniarska

Głównymi obszarami naszych zainteresowań i przedmiotami działań podejmowanych w pracowni są zwierzęta, rośliny i naturalne surowce, które wykorzystujemy w codziennych działaniach w pracowni.

Czytaj więcej...

Pracownia Porządkowa

Zadaniem profilowym pracowni porządkowej jest dbanie o stan techniczny oraz estetykę terenu placówki Warsztatu Terapii zajęciowej. W zakres prac wchodzi m.in utrzymanie porządku pracowni oraz w pomieszczeniach warsztatowych typu: łazienki, WC, hol, klatka schodowa, śmietnik.

Czytaj więcej...

Pracownia Przygotowania Zawodowego

Pracownia przygotowania zawodowego pomoże Ci:

  • Odkryć Twoje mocne i słabe strony
  • Wzmocnić wiarę we własne siły i możliwości
  • Sprecyzować Twoje preferencje, umiejętności i ograniczenia (Co najlepiej umiesz robić? Co najbardziej lubisz robić? Czego nie możesz wykonywać?)

Czytaj więcej...

Pracownia Rehabilitacyjna

REHABILITACJA - pracownia/ sala gimnastyczna/ kuźnia dobrej kondycji. Nasze motto: "SUKCES wymaga dobrej kondycji".
Staramy się, aby wysiłek przynosił efekty i satysfakcję, a nasi uczestnicy wychodzili na rynek pracy przygotowani psychofizycznie.

Czytaj więcej...

Pracownia Rzemieślnicza

Jeden z uczestników tak opowiada o pracowni: "W pracowni rzemieślniczej uczymy się jak zrobić z drewna karmnik, ramki, stoły i inne drobne meble. Uczymy się ciąć drewno, przybijać gwoździe. Czasami odnawiamy i czyścimy stare meble".

Czytaj więcej...

Pracownia Umiejętności Osobistych

Zapraszamy do pracowni umiejętności osobistych. Tutaj ćwiczymy i rozwijamy naszą samodzielność.

Czytaj więcej...

Gabinet Logopedyczno-Reedukacyjny

To miejsce indywidualnych zajęć. Uczestnicy podczas zajęć z Basią i Agnieszką ćwiczą poprawne i swobodne wypowiadanie się.

Czytaj więcej...

Gabinet Pielęgniarski

Służy uczestnikom w rozwiązywaniu różnych problemów zdrowotnych tj. zaopatrywaniu drobnych skaleczeń, ulżeniu w dolegliwościach bólowych, kontroli ciśnienia, temperatury czy wagi ciała.

Czytaj więcej...

Gabinet Psychologów

Gabinet psychologów w Warsztacie Terapii Zajęciowej jest klimatycznym, spokojnym miejscem pełnym roślin, w którym emocje, myśli i rozmaite trudności uczestników mogą znaleźć prawdziwą ostoję.

Czytaj więcej...

Deklaracja dostępności architektonicznej

Warsztat Terapii Zajęciowej Ostoja oraz Centrum Terapeutyczno Rehabilitacyjne Stowarzyszenia „OSTOJA” ul. Litomska 10, 53-641 Wrocław.

Czytaj więcej...

fundusze celowe ostoja

Rozlicz PIT z aplikacją

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Rozliczenie PIT 2022 z PITax.pl oraz IWOP jest możliwe w ramach projektu “PITax.pl dla OPP”.

Wesprzyj nas

Artyści/stki Codzienności

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Czym jest MPD

Czym jest MPD?

Autyzm - co to znaczy?

Autyzm - co to znaczy?

Prezentacja WTZ

WTZ Ostoja Wrocław