poniedziałek, 12 11 2018
Text Size

25lecie jubileusz

2018jubileusz

Możesz nam pomóc, wpłacając darowizny
na cele statutowe Stowarzyszenia "OSTOJA"

Bank: PKO BP S.A. Oddział IV Wrocław
konto: 29 1020 5242 0000 2702 0151 3381

Środowiskowy Dom Samopomocy z wizytą w Środzie Śląskiej i w Brzegu

15

W naszej ośrodkowej codzienności uczymy się nowych rzeczy, utrwalamy i kształtujemy nabyte już umiejętności, a także mile spędzamy czas, np. podczas zajęć ruchowych, rehabilitacyjnych oraz "rozgryzając" coraz to nowsze gry dydaktyczne.

Od czasu do czasu udaje nam się przełamać naszą codzienność, tak wspaniałymi wyjazdami, jak te do Brzegu Dolnego i Środy Śląskiej, które odbyły się 21 i 22 czerwca bieżącego roku.

Podczas pierwszej wyprawy wybraliśmy się na Jubileuszowy Festyn Integracyjny organizowany wspólnie przez Środowiskowy Dom Samopomocy wraz z Zespołem Szkól Zawodowych oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzegu Dolnym.

Tegoroczny był okazją do świętowania jubileuszu dwudziestolecia powstania Środowiskowego Domu Samopomocy. Tak jak w zeszłym roku przyświecało mu hasło „Żyjemy razem, a nie obok siebie”. Z tej okazji wypuściliśmy do nieba mnóstwo kolorowych „Balonów równości”.

Były również występy, ciekawa wystawa, dużo różnorodnych gier, zabaw i atrakcji oraz przepyszny catering i tort urodzinowy.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Środy Śląskiej na wystawę malarstwa pt.: "Oryginalne reprodukcje" autorstwa Podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "OSTOJA" na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami w Środzie Śląskiej.

Przy okazji wystawy mieliśmy przyjemność podziwiać w Muzeum Regionalnym takie eksponaty jak: Małe Skarby Średzkie, ceramikę pradziejową, historię Rodem z Łukowca, wystawy "Z piłką nożną na ziemi średzkiej - MLKS "Polonia" wczoraj i dziś oraz rzemiosło rymarstwa, bednarstwa i kołodziejstwa.

images/sds/01.pngimages/sds/02.pngimages/sds/03.pngimages/sds/04.pngimages/sds/05.pngimages/sds/06.pngimages/sds/07.pngimages/sds/08.pngimages/sds/09.pngimages/sds/10.pngimages/sds/11.pngimages/sds/12.pngimages/sds/13.pngimages/sds/14.pngimages/sds/15.pngimages/sds/16.pngimages/sds/17.pngimages/sds/18.pngimages/sds/19.pngimages/sds/20.pngimages/sds/21.png

Wolne miejsca w Warsztacie Terapii Zajęciowej we Wrocławiu

WTZ Ostoja Wrocław

Trener pracy

Liczby mówią same

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

1% dla OPP

Wspierają nas

AleEvent AmRest Cargill Browary Dolnośląskie Piast dekoral

Dolnośląska Akademia Rozwoju Fabryka Świętego Mikołaja FaniMani FMC logo Fundacja Agory

Fundacja KGHM Polska Miedź S.A.Fundacja Mode Fundacja Rosa HASCO-LEK Kino Nowe Horyzonty KOGENERACJA

Media Markt Nokia Wrocław PON-PRAN PROFIT Development Smilleboy Smilleboy

T-MOBILE Targpiast TAXI Serc Wyborcza XEOS