Milicz Cup Ostoja WrocławII Milicz Football Cup, czyli druga edycja turnieju piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, zorganizowany przez MILICKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ DZIECI i OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

 

Nasza drużyna Stowarzyszenie Ostoja pojechała tam bronić zdobytego rok temu pucharu. Nastroje były bojowe, strategia opracowana. Pierwszy mecz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno ? Wychowawczym Milicz (SOS-W Milicz), który odrobił lekcje z poprzedniego roku i wysoko zawiesił poprzeczkę. Pewność siebie naszej drużyny pozwoliła nam na rozważne rozprowadzanie piłki i konstruowanie pięknych akcji lecz zabrakło skuteczności. Małe błędy w przyjęciu piłki bezlitośnie wykorzystywali rywale którzy po przejęciu piłki momentalnie zagrażali nasze bramce, i w tym roku byli niezwykle skuteczni. Po dwóch połowach był jednak remis 3 : 3, i odetchnęliśmy z ulgą. I gdy myśleliśmy że, najcięższy mecz mamy już za sobą, na boisku pojawiła się drużyna Piłkarskiego Trybu Życia Milicz.

Mecz rozpoczęliśmy lżejszym składem, żeby dać odpocząć najbardziej zmęczonym w poprzednim starciu. Lecz kilka pierwszych akcji i okazało się że nie będzie lekko. Więc szybko zwarliśmy szeregi i zaatakowaliśmy. Piłkarski Tryb Życia był jednak dobrze przygotowany strategicznie, a wszystkie jego formacje działały niezwykle sprawnie. Na szczęście nie przełożyło się to na skuteczność bramkostrzelną tak w naszej jak i ich drużynie, i mecz zakończył się remisem 0 : 0. Dalej już było trochę łatwiej i kolejne mecze z WTZ Milicz, ŚDS Żmigród, zakończyły się zwycięstwami. W rezultacie trzy pierwsze drużyny zakończyły rozgrywki z taką samą ilością punktów i o pierwszeństwie zadecydował stosunek zdobytych i straconych bramek.

Nasz dorobek bramkowy pozwolił na zajęcie III miejsca. Cóż, nie obroniliśmy tytułu, gospodarzom pomagają nawet ściany, a podejrzewam że uśpili naszego ducha bojowego pyszną grochówką i przysmakami z grilla wraz z dodatkami (w postaci świetnych surówek i swojskich kiszonych ogórków). Mimo to wszyscy byli w dobrych nastrojach, bo turniej był fajnie zorganizowany, i dopisała nam piękna pogoda, więc miło spędziliśmy czas. Dziękujemy organizatorom, i obiecujemy poważną próbę odbicia pucharu za rok.

W turnieju brali udział drużyny:

  • WTZ Milicz
  • Piłkarski Tryb Życia Milicz
  • Stowarzyszenie OSTOJA Wrocław
  • SOS-W Milicz
  • ŚDS Żmigród

Skład naszej drużyny: Marcin Kliszcz, Rafał Kubiak, Paweł Burbeła, Paweł Goliński, Artur Skowyra, Krzysztof Jakubowski, i inni...

images/miliczcup_1d.jpgimages/miliczcup_2d.jpgimages/miliczcup_3d.jpgimages/miliczcup_4d.jpgimages/miliczcup_5d.jpgimages/miliczcup_6d.jpgimages/miliczcup_7d.jpg

Czym jest CTR?

Wesprzyj nas

Zbiórka na wkład własny

zrzutka wkład własny trenerzy Ostoja

LINK DO ZRZUTKI
Liczymy na Was

Artyści/stki Codzienności

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Czym jest MPD

Czym jest MPD?

Autyzm - co to znaczy?

Autyzm - co to znaczy?