Jak co roku zostaliśmy zaproszeni przez holenderskich przyjaciół do Bredy w dniach 1-6 czerwca, odbyła się wycieczka uczestników WTZ i Centrum "OSTOJA" do Holandii. Przez pięć dni gościliśmy w szkole Michael College, gdzie z wielką troską opiekowali się nami nauczyciele, uczniowie i rodzice. Cały wyjazd zwiedziliśmy miasto Bredę, Rotterdam, uczestniczyliśmy w zajęciach muzycznych oraz produkowaliśmy własny ser.

Bardzo atrakcyjnym punktem wycieczki był wyjazd do Belgii gdzie mieliśmy okazje przyjrzeć się, jak funkcjonuje tam ośrodek, a w zasadzie "osada" w której mieszkają i pracują niepełnosprawni, przy ogromnym wsparciu zaangażowanych wolontariuszy.
Duże wrażenie na uczestnikach wyjazdu zrobił tez ośrodek "Vincencius", którego ideą jest pomaganie osobom biednym i potrzebującym.
Czas upłynął nam bardzo pracowicie, ale również niezmiernie szybko, a atmosfera sprawiła, że dla większości uczestników był to jeden z najbardziej atrakcyjnych wyjazdów, w których do tej pory uczestniczyli.
Z niecierpliwością czekamy na październikowe odwiedziny naszych holenderskich przyjaciół, miejmy nadzieje że nasze piękne miasto i niesamowici ludzie, zrobią na nich równie ogromne wrażenie, jakie na nas zrobił pobyt wśród nich.

Paulina Pawełczak (CTR)

Czym jest CTR?

Wesprzyj nas

Zbiórka na wkład własny

zrzutka wkład własny trenerzy Ostoja

LINK DO ZRZUTKI
Liczymy na Was

Artyści/stki Codzienności

Program zintegrowanych działań zdrowotnych

Należymy do

logo pfzw2Dolnośląska Rada ds. Młodzieży

sieć MPD

WSON

Czym jest MPD

Czym jest MPD?

Autyzm - co to znaczy?

Autyzm - co to znaczy?